Zdrowiej z rodzinką Memo!

Problemy trawienne

| 1 Komentarz

Znalazłam dla Was domowe sposoby na wzdęcia. Wiem jak wiele osób ma z tym problem i jak uciążliwy bywa, szczególnie w towarzystwie. Zanim zastosuje się środki farmakologiczne, które zawsze mają jakieś działanie uboczne, warto sprawdzić co dają nam metody naturalne.

Herbaty i napary
Od wieków stosuje się napary z suszonych liści różnych roślin, aby usunąć wszelakie dolegliwości. Na wzdęcia najlepsze są:1278842342_a81de6a6a0

  • Napar z kopru włoskiego
  • Napar z suszonych liści bazylii
  • Herbata z rumianku (byle nie ekspresowa)
  • Napar z kminku

Gotowe napary należy pić 3-4 razy dziennie przez kilka dni, aby uzyskać najlepszy efekt.

Rezygnacja z niektórych składników
Nie od dziś wiadomo, że pewne produkty mają większy wpływ na problemy jelitowe od innych. Aby uniknąć gazów powinniśmy nie spożywać roślin strączkowych takich jak fasola, groch, soczewica, a do tego makaronu, brukselki, ziemniaków, kalafioru, razowego pieczywa oraz cebuli. Prócz powyższych warzyw powinniśmy wyeliminować z diety napoje gazowane i gumę do żucia. Dzięki temu maksymalnie ograniczymy problem gazów w naszych organizmach.

Ruch
Jakakolwiek aktywność fizyczna poprawia przemianę materii i tym samym trawienie pokarmów. Jeśli nie mamy czasu lub ochoty na regularne uprawianie sportów, powinniśmy choć raz dziennie zafundować sobie 30-minutowy spacer. Najlepiej po obiedzie, jednak wieczorny także dużo zdziała.

Probiotyki7880799268_e2d64e471b
Za powstawanie wzdęć odpowiedzialne są tzw. bakterie gnilne. W ich wyeliminowaniu pomogą jogurty z żywymi kulturami bakterii oraz probiotyki sprzedawane w aptekach. Można je łatwo nabyć za rozsądną cenę.

A jeśli to nie pomoże…
Czas na bardziej radykalne działania! Do gry muszą wejść leki zawierające substancję o nazwie simeticonum. Jednak jeśli po 2-3 dniach stosowania problem się nie zmniejszy, konieczna staje się wizyta u lekarza!

Uważajcie na siebie.
Buziaki, Baśka.

One Comment

  1. Warto pisać o zdrowiu i urodzie. Dziękuję za to, że tworzycie ten blog, powinno się informować osoby o tak ważnych sprawach na temat zdrowia.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.