Zdrowiej z rodzinką Memo!

Wycieczki małe i duże

| 0 Komentarzy

Byliśmy w weekend z naszą rodzinką na wycieczce. Słoneczko grzało, spacery były długie, a wrażenia wspaniałe. Brakowało nam takich rodzinnych wypadów, bardzo się cieszę, że mogliśmy spędzić ten czas razem. Niestety…

… moje dziecko przetarło oko brudną rączką i teraz ma całe zaropiałe, a szanowny małżonek nabawił się zakwasów. Zatem dziś opowiem Wam o moich sprawdzonych sposobach na te dolegliwości.

rodzinka-łąka-kolo

Ropiejące oko
Który rodzic tego nie przechodził? Dzieci ciągle czegoś dotykają, brudzą ręce, a potem wsadzają je sobie w buzię, oczy i gdzie tylko jeszcze popadnie. W efekcie mamy ropne zapalenie, z którym ja radzę sobie, póki co, domowymi sposobami.
Stosuję roztwór z soli fizjologicznej. Przemywam oko kilka razy dziennie, oczywiście odpowiednio oczyszczając. Bardzo ważne jest by robić to od strony zewnętrznej, do wewnętrznej, czyli od ucha, do nosa, ponieważ w tą stronę oko się oczyszcza. I co najważniejsze – jednym wacikiem przemywamy tylko raz. Inaczej możemy tylko pogłębić infekcję.
Mam zasadę, którą zarekomendował mi pediatra Julki, że jeśli w ciągu 3 dni infekcja nie zmniejszy się znacząco, zabieram małą do lekarza okulisty. Ten zwykle przypisuje odpowiednie krople lub maść, najczęściej Floxal. I oczka znów są w pełni zdrowe!

Zakwasy
Zbigniew, moja ofiara losu. Sportów nie uprawia, chudy jest, więc mu się wydaje, że nie musi, a potem spacery tak się kończą. Przeszedł kilka kilometrów i dziś nogi nie chcą współpracować.
Dla Zbyszka najlepszy jest prysznic, gdzie polewa się naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, a potem rozgrzewający masaż nadwyrężonych miejsc. Niemniej czytałam, że sauna i maści rozgrzewające bywają równie pomocne.
Z mniej konwencjonalnych metod, słyszałam, że wypicie pół litra piwa albo zjedzenie cytryny w dzień wysiłku, również zbawiennie działa na zakwasy.
Sportowcy zaś preferują dalszy ruch, mniej intensywny, ale jednak ruch.

Cóż, mój małżonek na pewno dziś nie skusi się na wieczorny spacer.

Buziaczki,
Basia

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.